víkendový domek s praktickým sklepem

2blokki home C

2023

Rekreační chata vychází z typové stavby 2blokki home C. S ohledem na lokalitu Orlických hor byla doplěna o sedlovou střechu. Chata stojí na svažitém pozemku, který se ukázal být nespornou výhodou. Volný prostor pod přední částí chaty majitelé využili pro výstavbu praktického sklepa. Z rozlehlé terasy před štítovou stěnou je krásný výhled do údolí.

Vnitřní dispozice chaty nabízí bydlení na ploše 53 m². Zahrnuje obývací pokoj s kuchyňským koutem, 2 ložnice, koupelnu, zádveří a technickou místnost. Klientské změny se promítly do rozmístění oken a do úpravy jejich rozměrů. Finální řešení stavby souzní s okolní zástavbou a dobře zapadlo do horského prostředí.

Zákaznická recenze: 

"Celý náš příběh se datuje o celých 10 let zpět, kdy jsme začali hledat využití pro rodinný pozemek v horské vesničce. Postupem času z toho vykrystalizovala myšlenka postavit si na pozemku malý dům, který pro nás bude kotvou k rodinné historii, místem v krásné přírodě pro trávení volného času, který možná také budeme i částečně pronajímat.

Pro realizaci našeho záměru jsme si vybrali firmu Blokki, protože se nám velmi líbil jednoduchý, ale hezký styl provedení jejich kontejnerových domků, který v kombinaci s dřevěným obložením a sedlovou střechou dobře zapadne do rázu horské vesničky. Teď, když máme hotovo, tak mohu s jistotou říct, že to byla dobrý volba!

Jelikož jsme žili v zahraniční, zastupovali nás Blokki také při procesu získávání stavebního povolení. Při přípravě jsme ocenili zkušenosti a doporučení týmu Blokki a samotná realizace pak proběhla přímo bleskurychle, kde jsme od podpisu smlouvy měli za dva a půl měsíce na pozemku postavený celý dům i se střechou. Pracovníci Blokki byli velmi spolehliví a flexibilní i během samotné stavby domu na pozemku, kdy například nebyl žádný problém dodělat některé prvky, o které jsme dodatečně požádali.

Malé nedostatky, které vyvstaly během naší stavby, jsme díky přístupů týmu Blokki dokázali vždy zdárně vyřešit."

Petr Čermák

Modul: Reference