spojení dvou objektů do jednoho harmonického celku

2blokki home C jako dvojdomek

2023 / 2024

Investorka tohoto projektu nás oslovila společně s vlastní architektkou s ucelenou a jasnou vizí realizace rekreačního objektu se dvěma oddělenými bytovými jednotkami. Pozemek se nachází v krásné podhorské oblasti Moravský Karlov, na pomezí Orlických hor, Kralického Sněžníku a Jeseníků. Výsledkem úspěšné spolupráce s investorkou a s její paní architektkou Lenkou Topilovou je dvojdomek založený na typové stavbě 2blokki home C.

Jako generální dodavatel stavby jsme zajistili kompletní realizaci na klíč. Nejprve jsme zpracovali projektovou dokumentaci, která zahrnovala všechny požadavky klienta a specifika lokality. Poté jsme vyřídili stavební povolení a nutnou administrativu. Na pozemku jsme prováděli veškeré sítě, založení a retenční nádrže. Součástí naší služby bylo také vybavení objektu plně funkčním a zároveň minimalistickým interiérem, od dřevných obkladů stěn, přes koupelny obložené velkoformátovými deskami až po vybavení vestavnými postelemi.

Projekt tohoto dvojdomku demonstruje naši schopnost efektivně využívat netradiční stavební materiály a přetvářet je v plně funkční a esteticky přitažlivé rekreační bydlení.

Zákaznická recenze:

"Moje původní myšlenka byla postavit chalupu s velkou společenskou místností, kde se budeme scházet celá rodina. Z této představy mě hned u první kávy vyvedla paní architektka, která mi byla ochotná věnovat hodinu času se základními informacemi a rovnou mi vysvětlila, že na ni nebo jiného dobrého architekta budu čekat nejméně rok. Poté, co jsme si vysvětlily, že tam chceme slavit příští Vánoce pochopila, že se mě jen tak nezbaví a osvětlila mi, že z cihel to tedy rozhodně nepůjde, že to snad jedině s Blokki, se kterými už měla předchozí dobrou zkušenost. Když jsem viděla jejich realizace, ráda jsem se vzdala původní představy, že budeme několik let stavět chalupu, která bude muset vymrzat, mezitím 5x zdraží stavební materiál a nakonec to možná ani nebudeme mít za co dokončit.

Po vytvoření celkové koncepce s paní architektkou, která přizpůsobila moje původní představy, jsme následnou realizaci předali  firmě H3 ateliér, která realizuje modulární stavby Blokki. Ačkoli od začátku projektu stavbu provázely různé komplikace (náročným schvalovacím procesem počínaje a nestabilním podložím na pozemku konče), vlastně každou překážku dokázali Blokki proměnit v pozitivum, za které jsem teď velice ráda. Přístup celého týmu byl vždy profesionální a zároveň velmi přátelský. Díky tomu jsem z každého jednání odcházela s maximální důvěrou, že jsem jako zákazník v dobrých rukách.

Byla to moje první (a nejspíš i poslední stavba) a jsem ráda, že můžu hrdě prohlásit, že jsem měla velké štěstí na profíky, kteří si zakládají na perfektním výsledku a práci se věnují s radostí, která je na tom vidět do posledního detailu!

Společnost Blokki doporučuji všem, kteří hledají rychlé, kvalitní a nadčasové bydlení a zároveň se chtějí vyhnout zdlouhavé stavbě s nejistým výsledkem."

Karolína Juřenová

Modul: Reference