na začátku byl opotřebený lodní kontejner, dnes moderní chata a sauna

Blokki mini se saunou

2022

Tento projekt je výsledkem velmi příjemné spolupráce s česko-kolumbijským párem, manželi Strnadovými. Oslovili nás se svým plánem vybudování glampinového ubytování, chaty se saunou, na jejich krásném pozemku na pomezí brdských lesů. Pro jejich podnikatelský záměr si z naší typové nabídky vybrali chatu Blokki mini vybavenou soběstačnou technologií.

Sauna, kterou jsme jim navrhli a vyrobili na míru, vznikla využitím zbytku lodního kontejneru, který odřezáváme, když vyrábíme výše zmíněné Blokki mini. Sauna má dvě části, přední odpočívárnu, zadní ohřívárnu vybavenou finskými kamny na dřevo. Vstupní dveře jsou záměrně uprostřed čelní strany, aby ze saunovací lavice skrz vnitřní skleněné dveře bylo vidět ven do přírody. K ochlazování slouží venkovní koupací káď.

Projekt netradičního ubytování v chatě z lodního kontejneru Strnadovi pečlivě vyladili do posledních detailů a od července 2023 zahájili provoz. Více informací a možnost rezervace na Casita Colombia.  

Zákaznická recenze:

" S manželkou jsem jen ze zvědavosti jeli do Havlíčkova Brodu prohlédnout si tento produkt z blízka. A jak se říká "Byla to láska na první pohled". Tím náš záměr vystavit na farmě ubytování na pronájem měl jasnou představu – Blokki Mini v ostrovní verzi. Od chvíle rozhodnutí až po realizaci a dnes již po roční zkušeností nejen s Blokki, ale celým realizačním a technickým týme vnímám naše rozhodnutí jako velmi správné. Během přípravy jsem si nechali navrhnout ze zbytku kontejneru i venkovní saunu jako doplnění našeho záměru a oba objekty nechali propojit terasami. I samotné umístění na pozemku jsme si nechali navrhnout od týmu společnosti H3 ateliér a výsledek je "famózní". Jak to tak bývá, tak s provozem se řeší i mnoho provozní záležitosti a zde bychom chtěli velmi poděkovat za velmi profesionální přístup celého týmu, který bezodkladně řešil a vyřešil každou jednotlivou záležitost a bylo jedno, jestli je pracovní den nebo víkend. Všechny naše zkušenosti se společností H3 ateliér nám stále otevírají nové možnosti spolupráce, a to jak nákupem dalších kontejnerů, tak i aktivní propagací tohoto kontejnerového řešení našim klientům, kteří k nám jezdí za klidem a odpočinkem."

Zdeněk Strnad

Modul: Reference