nejmenší z typové nabídky Blokki doplněná zahradním domkem

Blokki mini

2021

První realizace Blokki mini v sestavě s atypickým zahradním domkem z šestimetrového lodního kontejneru.

Sestava se skládá ze dvou kontejnerových staveb Blokki. Za modřínovou fasádou se skrývají chytře vyřešené prostory, které spojuje rozlehlá otevřená terasa. Prvním z nich je chata Blokki mini s velkými okny, krásně se jimi pozoruje okolní příroda. Druhá stavba, vyrobená z jedné poloviny lodního kontejneru, v sobě skrývá praktický skladovací prostor pro kola, lyže, nebo zahradní náčiní. 

Obytná, devět metrů dlouhá chata z naší typové nabídky disponuje obývacím pokojem s kuchyňským koutem a koupelnou, zařízení je skromné ale velmi účelné.  Stěny a strop obložené smrkovou spárovkou i po čase příjemně voní. Dřevem obložené stěny jsou i v koupelně, jen ve sprchovém koutu je chrání vrstva speciálního vinylu.

Majitelé si pro svou pětičlennou rodinu nechali od architekta navrhnout patrovou postel na míru. Přistýlka pro nejmenšího člena rodiny ve formě zásuvky je praktická a vtipná zároveň. Chata je napojena na elektřinu a vodu ze studny. Elektrické podlahové topení od Heat Home doplňují kamna na dřevo - oblíbené a energeticky šetrné řešení. V typové Blokki mini se počítá i se střešními fotovoltaickými panely, tato realizace se bez nich ale obešla. Odpadní voda je vedena do zakopané jímky. Pro pozemky, kde takové řešení možné není, je typová varianta Blokki mini vybavena vnitřní nádrží o objemu 200 litrů.

Sousední modul, který na délku měří 6 metrů,  jsme navrhli na míru. Uvnitř je jediná místnost, izolovaný skladovací prostor, do kterého se vstupuje přes elektricky ovládaná sekční vrata.

Modul: Reference